Продукти приготовлені з ароматом димку бажані гості на святковому і повсякденному столі. Але, на жаль, більшість магазинних копченостей опрацьовано концентратом «рідкий дим», його користь вельми сумнівна. Щоб не позбавляти себе маленьких радощів, багато хто замислюється про придбання коптильні.
Асортимент сучасних коптилен настільки різноманітний, що недосвідченому кулінару розібратися в них непросто. Досвідчені майстри рекомендують заздалегідь визначитися, який тип копчення краще — холодний або гарячий, а потім вибрати матеріал виготовлення коптильні, розмір і комплектність.
Кулінари «зі стажем» вибирають коптильні зроблені з нержавіючої сталі, адже вони володіють рядом незаперечних переваг:
-
Довговічність (не кородує з часом);
-
не деформується при нерівномірному нагріванні;
-
її поверхня легко чиститься (оцінять господині);
-
підходять для приготування всіх продуктів.
До плюсів коптильні варто віднести і те, що при контакті продуктів з нержавіючої сталлю їх смак не змінюється. Використання коптильні з нержавіючої сталі комфортне, так як нержавіюча сталь стійка до впливу вологи. Особливо це важливо для портативних моделей, які використовуються під час виїздів на природу.
Які оптимальні розміри і залежить смак готового продукту від розмірів коптильні? Ці питання хвилюють практично всіх новачків. Майстри запевняють — на смак розміри камери копчення не впливають і радять вибирати виходячи з кількості продуктів, який планується готувати за один цикл роботи. Запорукою відмінного результату є правильна тріска використовувана при копченні і дотримання температурного режиму всередині апарату.
Для створення кулінарного шедевру в коптильні з нержавійки слід уважно підходити до вибору тріски. Красивий золотистий колір і ненав'язливий аромат дає тріска для копчення букова, до якої можна додавати запашні трави і тріску плодових дерев для отримання додаткових смакових відтінків.
Під апаратом не потрібен сильний вогонь, тріска має тліти, щоб дим рівномірно огортав продукти. Дозволить підтримувати оптимальну температуру всередині приладу додатково встановлений термометр.
Конструкція приладів холодного та гарячого копчення відрізняється (класична холодна коптильня має протяжних димар).Тим хто не хоче робити на своїй дачній ділянці габаритну стаціонарну коптильню, рекомендуємо придбати коптильню для холодного копчення портативну, чиї розміри дозволяють установку в будь-якому місці присадибної ділянки (дачі).
Якісна нержавіюча коптильня коштує дорожче аналогічної моделі з чорної сталі, але покупка окупається тривалим терміном служби, зручністю експлуатації і не вибагливістю при зберіганні.