Побалувати близьких копченостями приготованими самостійно коли є коптильня легко. При виборі рекомендуємо звернути увагу на коптильні з чорного металу. Відмінний варіант для періодичного використання на дачі або на домашній кухні моделі з гідрозатворів. До плюсів коптильні з чорного металу слід віднести:
-
Доступну ціну (в порівнянні з моделями з нержавійки);
-
велика різноманітність моделей, розмірів і комплектації;
-
у приготуванні копченостей не використовується «рідкий дим»;
-
можливо самостійно підбирати аромат готових страв.
Коптильня з чорного металу оптимальний варіант для перших кроків в копченні. Матеріал пристрою стійкий до механічного та температурного впливу, його просто очищати. Коптильню можна брати на сімейний пікнік — коли від багаття залишилися вугілля, цей прилад і тріска перетворять звичайний продукт делікатес. Рекомендуємо використовувати набір тріски для копчення щоб урізноманітнити аромат і колір готового продукту. Час приготування риби становить близько 30 хвилин, м'яса до 60 хвилин. Дане копчення називається гарячим — температура всередині апарату становить від 70 до 140 градусів
Справедливо зазначити, у коптильні з чорного металу є недоліки. Основний — схильність до корозії. Недбале поводження (зберігання на відкритому, не захищеному від атмосферних опадів, місці або в вогкості) призводить до руйнування металу. Використання корродированої конструкції небажано, іржавий метал може змінити смак страви (мікрочастинки жита осядуть на продукт у процесі копчення).
Якщо коптильня виготовлена з тонкого чорного металу термін її служби буде невеликий навіть при дбайливому зверненні. Тонкий метал прогорає за 2-3 сезони помірного використання. Радимо вибирати коптильні з чорного металу перевіреного виробника з хорошою репутацією, підтвердженої відгуками.
Щоб закоптити рибу або м'ясо холодним способом потрібно час від декількох діб до місяця і дымогенераторы холодного копчення високої якості. В результаті холодного копчення виходить більш вишуканий смак копченостей з ненав'язливим ароматом димку.