Мало хто з людей, може спокійно проходити за ринковими рядами, де аромат копченостей викликає апетит навіть у ситих. З допомогою коптильні від SmokeHouse влаштовувати «свято живота» будинку можна хоч кожен день. Ось вони блаженні продукти з птиці, які ви зможете закоптити самі – золотисті крильця, ніжки, грудки, качка по-китайськи, індичка, перепели, м'якоть з корицею і прянощами. Безсумнівний плюс такої коптильні – збереження корисних речовин на 90%, але при дотриманні правил. Хочете бути здоровими і щасливими, харчуйтеся, як наші предки. Готуйте просто з дымогенераторами для холодного копчення ситне, смачне, з ароматом диму м'ясо птиці.
Секрети копчення хрустких крилець
Копчені крильця – смачні ласощі і найкраща закуска до пива, яке можна приготувати швидко і захоплююче. На чому краще коптити? Повний асортимент коптилен різних модифікацій для корисних страв ви знайдете на сайті https://koptim.com.ua.
Від вибору тирси залежить кінцевий смак продукту. Ідеально використовувати тріску від фруктових дерев або навіть мікс – вишня, яблуня, слива. В залежності від розмірів коптильні вам знадобитися 10-20 крилець, які потрібно заздалегідь промити проточною водою і замаринувати.
Щоб приготувати сухий маринад використовують сіль, цукор, перець і порошок лимонної кислоти – пропорція 1:1:1:0,5. Сумішшю натирають шкірку і ставлять у холодильник на 5 годин. У теплій кімнаті досить протримати крильця 2 години.
У гарячу коптильню насипають тирси, на решітку або піддон укладають фольгу. Крильця розкладають так, щоб вони не стикалися краями. Залишають на 10 хвилин. Злегка відкривають кришку, щоб випустити зайве дим. Маленька хитрість допомагає зробити ласощі більш соковитим, і позбавляє від можливої гіркоти.
Нюанси копчення:
-
коптити при різній температурі;
-
спочатку підтримувати середній вогонь;
-
після пускання соку і легкого шкварчания перевести вогонь на мінімум.
Перевіряють готовність за допомогою ножа – надрізають середину крил і дивляться, чи є сукровиця. Крильця готові, коли з надрізів з'являється прозорий сік.
Шедевр для гурманів – копчені стегенця
Копчення стегенець надає їм неперевершений смак і аромат. Достатньо купити коптильню холодного копчення, щоб насолоджуватися неперевершеним смаком і ароматом дивовижних страв. Особливо привабливим стає зовнішній вигляд – золотиста, піджареної, ніжна шкірка. Копчені стегенця можна тривало зберігати в холодильнику без ризику швидкого псування.
Важливо правильно вибрати м'ясо. Свіжість продукту визначають за 3 головними ознаками:
-
колір;
-
консистенція;
-
текстура;
-
запах.
Свіжі стегенця приємно пахнуть м'ясом і свіжістю, м'якуш забарвлений від рожевого до червоного відтінку. Для визначення текстури натискають пальцем, вм'ятина повинна вирівнятися, а м'ясо не липнути до пальців.
М'ясо промивають і видаляють залишилися пір'я. Приступають до приготування маринаду використовують сіль, горошини перцю, листочки лаврушки. На кінчику ножа додають лимонну кислоту. У перемішану суміш складають стегенця.
Бенкет на весь світ: насолоджуйтесь смаком копченої качки
Неможливо не закохатися в копчену качку. Воно відмінно поєднується з овочевим гарніром, відварним рисом, локшиною. М'ясо водоплавних не тільки дуже смачна, але ще володіє масою корисних властивостей, не дарма в Китаї качине м'ясо у всіляких варіаціях пропонують у всіх ресторанах.
Для приготування популярного в Китаї делікатесу знадобиться:
-
кора кассиа;
-
фенхель насіння;
-
гвоздика;
-
бодян;
-
перець червоний;
-
перець сичуанський.
Спеції змішують і подрібнюють у ступці, додають велику сіль і цукор. Обвалюють і натирають шматочки. Замотують в харчову плівку, поміщають в холодильник на 12 годин. Коптять як зазвичай – гарячим або холодним способом.
Копченості з качки можуть служити самостійною делікатесом або основою для м'ясного салату. Продукт, виготовлений за допомогою копчення, може зберігатися від 1 до 2 місяців.
Тушку вибирають свіжу, а не заморожену. Промивають, видаляють залишки оперення, натирають сіллю і дають полежати на холоді 3-4 дні.
Для маринаду використовують такі компоненти в розрахунку на 1 кг тушки:
-
1 л води;
-
100 г солі;
-
10 г цукру;
-
0,3 г перцю;
-
3-4 шт. гвоздики;
-
3-4 зубчики часнику.
Спеції – майоран, чебрець, прованські трави, імбир, додають з урахуванням індивідуальних смаків.
Тушку повністю заливають і залишають на 3-4 дні. Зверху ставлять гне – будь-який вантаж або важкий предмет. Якщо м'ясо добре просочиться, качка вийде ніжна і соковита під золотистою хрусткою скоринкою. Після маринування качку підвішують для стікання розсолу.
Тушку повертають у марлеву тканину у кілька шарів і розміщують на піддоні. Процес холодної коптильні триває до 12-15 годин. Гарячий процес займає не більше 3 годин. М'ясо перевіряють на готовність, надрізаю грудинку і гомілка. Якщо з'являється сукровиця, процес продовжують.
Ідея для святкового столу: птах з корицею
Смачніше копченої свинини може бути тільки копчене м'ясо птиці, приготоване зі спеціями. Прикраса столу і вишукана страва – м'ясо птиці з коричної присипкою. Приготувати за цим рецептом можна будь-яку птицю – курку, качку, перепілок, грудки індички. Вся сіль – у додаванні кориці. Цим блюдом можна ситно і смачно нагодувати гостей на будь яке свято.
Тушки промивають, на спинках роблять надрізи, обвалюють у суміші з крупної солі, кориці і цукру.
Ідеальне поєднання компонентів для маринаду на 4-5 птахів:
-
125 г солі;
-
25 г цукру;
-
1 стакан яблучного оцту;
-
1 бутончик гвоздики.
Оцту дають закипіти і розчиняють у ньому сіль, цукор, кидають приправи. Кип'ятять 5 хвилин і після охолодження заливають тушки. Ставлять гніт і маринують 4-5 годин. Обсушують і загортають в папір. Коптять гарячим способом близько 3-х годин при температурі 45-60 градусів. Починають зі слабкого потоку диму і поступово нарощують. Готовність визначають за кольором.
Оригінальні страви з копченою птахом – готуйте з любов'ю
Неймовірно поживними та смачними виходять страви з копченостями з птиці. Здорові і поживні страви готують з додаванням сільських овочів, гарнірів з круп. Кожна господиня має в арсеналі цікаві рецепти. Ми пропонуємо вам приготувати з копченостей кращі страви.
Економними варіантами вважаються салати з копченостями і овочами. Для домашнього столу, вечірок, свят можна приготувати такі салати з копченою птахом:
-
з корейською морквою;
-
з квасолею;
-
з додаванням зелені та сирів;
-
з горіхами і соліннями;
-
з сиром і помідорами;
-
з квашеною капустою;
-
з цибулею і маринованими грибочками.
Корисний сільський вечерю готують з копчених окостів тушковані з картоплею. Для спекотного знадобиться додатково часник, зелень, цибуля, парочка помідор, приправи. У процесі приготування обсмажують всі інгредієнти змішують в глибокій сковороді, заливають бульйоном, тушкують до готовності.
Джерело вітамінів і амінокислот салат з копченої курячої грудки і квасолі. Його відрізняє поживність і вишуканість смаку.
На основі копченостей готують смачні супчики:
-
з гарбузом і картоплею;
-
з квасолею та сиром;
-
з брокколі або цвітною капустою;
-
з плавленими сирками;
-
з маринованими огірочками за типом солянки.
Дуже смачні супи не займуть багато часу і зусиль. Для приготування знадобиться стандартний набір продуктів – картопля, морква, цибуля і часник за смаком.
Від одного тільки словосполучення копчене м'ясо курки у багатьох з'являється гостре бажання насолодитися неперевершеним продуктом. Готувати копченості самим – це прекрасна можливість урізноманітнити меню, ввести нові страви для нових сил та здоров'я. Відчуйте себе мисливцем, вкушають корисну їжу з багаття.