Копчення риби – невелика мудрість. З гарячим процесом все зовсім просто, вирішивши використовувати коптильню холодного копчення, доведеться повозитися довше. У статті ми поділимося нюансами обдавания мешканок морів і річок гарячим димом.
Переваги гарячого копчення
-
Коптите де завгодно. Сучасні компактні дымницы легко взяти з собою, виїжджаючи на природу автомобілем і плануючи порибалити. Можна встановити пристрій в багатті, мангалі, на спеціальній підставці. Якщо риби залишилося багато по приїзду додому, коптильня з легкістю розташуватися на будь кухонній плиті.
-
Весь процес абсолютно не копіткий, вимагає мінімальної підготовки. Слід:
-
вибрати найбільш підходящу тріску листяних порід дерев;
-
мати невеликий запас солі для засолювання продукту;
-
половити рибку.
3. Гарячий спосіб займає в 20 разів менше часу, ніж димогенератор для коптильні холодного копчення: 1 годину замість діб.
Підготовка
Вибирайте рибки приблизно однакового розміру для рівномірне ступеня прокопченности. Обріжте хвости і голови, випатрайте. Велику рибу позбавте від плавників і розрізати на рівні шматочки. Прибирати луску чи ні – справа смаку. Якщо лінь, залиште. Укладіть майбутні копченості в ємність і гарненько пересипте сіллю. Через 3 години сіль взмокнет, перетвориться в ропу – розсіл. Дістаємо, промиваємо, підвішуємо на годинку-інший і потім відправляємо в коптильню. Викладайте рибки на решітці з невеликою відстанню між ними.
Копчення
Коптильня для рыбы горячего копчения не должна испечь ее. Хорошо, если дымница оборудована термометром. Как только повалил дым, засекайте 40 минут и следите, чтобы температура была постоянной на протяжении всего времени и не превышала 70°С.
Если представить, что копчение проходит на природе, а рыбка поймалась с утра, то к ужину Вы гарантированно полакомитесь остывшей, аппетитной и ароматной золотистой копченой рыбкой.
Від такого ласощі і за вуха не відтягнеш! Після цілого дня на свіжому повітрі, можна гарантувати, що від копченостей швидко нічого не залишиться і доведеться повторювати весь процес.